Proměny (života?)

22. června 2015 v 10:25 | Marja Virtanen |  13. komnata
Ubylo už mnoho dní od té doby, co jsem psala o mém životě otočeném o 180°. A za tu dobu se změnilo docela dost, člověk opravdu neví, kam dříve skočit - tedy nastalo plánování, které mi ani trochu nevadí. Od úspěšného složení maturity po řidičák a a průvodcování na zámku.
A nedá se říct, že bych si stěžovala.
Upozornění: Žádný poetický článek nečekejte (hehe)Díky tomu všemu jsem se znovu pustila do takových činností jako kreslení, čtení a pletení náramků - jelikož se ukázalo, že mám dostatek času, než nastoupím na vysokou. I když ano, musím se učit anglický výklad pro zámek + na řidičák, ale není to takové, jako učení do školy, samozřejmě - je rozdíl mezi učením, kterému zrovna dvakrát neholduji (škola) a učením dobrovolném (výklad, řidičák). Je to skoro až osvobozující vědět, že nejsem na nic vázaná jako v případě školy, i když na mě už padla jakási zodpovědnost dospělého pomaturitního studenta. A to je jen dobře - beru to jako takovou proměnu ve svém dosavadním životě. I když vše má své pro a proti, já prozatím vidím jen výhody (tedy kromě vyřizování úředních záležitostí), z kterých se dost učím a vykračuji do "života dospělých."

"Ano, úřednice na matrice na mě čučela hodně divně, když jsem ještě netušila, kde se vyřizuje a platí kopie maturitního vysvědčení. No, snad měla pochopení, to snad nikdy neviděla čerstvého maturanta životem nepolíbeného?"

Zodpovědnost, zodpovědnost everywhere. Ona vlastně není jen v mém světě, ale i při provádění skupin a to už je sakra velká zodpovědnost, když máte například na starost 25 dospělých lidí ... Ale to už je jiná kapitola.
Alespoň jsem se díky tomu všemu dozvěděla, že soběstačná osoba jakžtakž jsem. I když co se financí týče, tam je ještě trochu problém, ale to se doufám co nejdříve urovná, abych mohla být na 100 % nezávislá na rodičích (ano, to je to, co mě trápí. A chci se toho co nejdříve zbavit. Ten pocit, když chcete, ale nemůžete...)
Mohu říct, že jsem na sebe docela hrdá. Bylo učiněno tolik, aby došlo k proměně mého života k lepšímu a neohlížela jsem se na ostatní, což jsem dříve dělávala (a to byla velká chyba). To, co děláte, ovlivňuje povětšinou váš život, nikdo by vám neměl do ničeho kecat a omezovat vás. Žijete vlastní život, ne život druhých (ano, podobné věty píšou ve First Class, ale mají pravdu).
Takže až vám někdo bude nakecávat, že něco nedokážete, nebo že na to nemáte, ukažte na něj v duchu prostředníček a jděte si za tím, co považujete za nejlepší pro vaší osobu. Vy si plníte sny, neplníte sny ostatních (pokud nemluvíme o charitách, atd., že ;) )
Ok, ok, už s těma moudrama přestávám, to by přece měl vědět každý.


A když už jsme u těch proměn, poslechněte si k tomu song Proměny od Čechomor & Lenky Dusilové a užívejte tento týden naplno!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michael J. Hoban Michael J. Hoban | E-mail | Web | 22. října 2016 v 13:02 | Reagovat

Really this topic is one of the new topics for me. Thank you for sharing this kind of information’s. Your creation is good one. You have to try to add more creativeness’s in your post. It will soon attract any reader. There are some different types of writing technique such as style, design, format.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama