3x Německo, Taiwan, Japonsko, Rakousko, 3x Nizozemsko, 5x Rusko, Francie, Finsko

25. dubna 2015 v 17:22 | Marja Virtanen |  Postcrossing
Už je to dlouho, co jsem psala o mém novém koníčku jménem Postcrossing. Stále v něm pokračuji, velmi mě to baví, i když to není zrovna nejlevnější záliba - opravdu si netroufám spočítat, kolik jsem již utratila za známky a za pohledy. Každopádně ta odezva a radost se vyplatí, jakmile mi dojde nový pohled z jakéhokoli kouta světa. Momentální počet přijatých pohlednic (beru v úvahu datum do dnešního dne) je 23 pohledů - což je možná menší, ale i tak slušná sbírka. Je krásné vědět, že člověk z úplně jiné země měl ten váš pohled v rukou a že přicestoval až k vám domů. A na postcrossingu je též krásné to, že obdivujete nejen samotný motiv pohledů, ale i typické známky pro danou zemi a písmo daného odesílatele (pokud vám vzkaz nenaťuká na počítači). Tolik k úvodu a teď se můžeme vrhnout na menší galerii dalších přijatých pohledů:)
Cesta: 2 dny

Jo z Německa mě pobavil - napsal, že mi tuto pohlednici poslal proto, že mám ráda zvířata. No, já spíše usuzuji, že díky tomuto pohledu se můžu naučit několik druhů kachen a ještě k tomu v němčině.


Cesta: 25 dní

Tento roztomilý pohled z Taiwanu přišel od Sharon, která navštívila Prahu před několika lety, říká o ní, že je to krásné a boží místo. Tento pohled mi poslala proto, že film s Casperem miluje a doufá, že pohled zapadá do mé "mysteriózní" filmové kategorie.


Cesta: 22 dní

Tohoto pohledu se nemohu nabažit, jelikož je to opravdu krásný handmade. Odesílatelka Megumi píše, že je to New Year card vyrobený ve Francii. Dodává také, že byla v Česku pouze jednou.


Cesta: 7 dní

Krásný tajemný pohled z Rakouska přišel od Moniky. Píše, že bydlí poblíž hradu, který je na pohlednici vyobrazen a že momentální počasí (pohled byl odeslán v únoru) je přesné jako na obrázku - mlhavé a se sněhem.


Cesta: 26 dní

Holanďanka Guylaine má nejenže krásné písmo, ale i spoustu zvířat. Jako dítě měla mimojiné i tyto pejsky, které jsou vyobrazeny na pohlednici. Žije v malém městě nazývaném America v Holandsku, žije v něm se svým manželem. S postcrossingem začala v prosinci.


Cesta: 7 dní

Jakmile jsem dostala tento pohled, zatoužila jsem po dalších obrázcích královských párů a rodin z monarchií po celém světě. Tyhle právě považuji za jedny z nejlepších, které může obyvatel, nebo turista dané monarchie poslat - jelikož je to pro danou zemi charakteristické a je známo, že tamní obyvatelé si vládnoucích rodů váží. Ellen mi napsala, že právě proto, že mám v seznamu přání slavné lidi, poslala mi krále a královnu Nizozemska - a nejraději má prý královnu, jelikož je milá, krásná a vždy se usmívá.
Mimochodem, je to další odesílatelka, která krásně a úhledně píše. A je mi záhadou, že nejvíc postcrossařů z Nizozemska má nejhezčí písmo :D


Cesta: 26 dní

Když už jsem zmínila to písmo, Yulia z Ruska má též naprosto nádherný rukopis. Napsala mi, že mnoho jejích kamarádů navštívilo Česko a všichni jí řekli, že je úžasné. Také si přeje naší zemi navštívit. Yulia žije v Saint-Petersburgu a dle jejího názoru je to nejkrásnější město Ruska. Na této krásné pohlednici je slavná katedrála (St. Isaac´s Cathedral, bohužel nevím, jak se to řekne rusky), která není tak daleko od jejího domu.


Cesta: 15 dní

Pohled od Nadyi z Ruska. Slon je její nejoblíbenější zvíře a má s ním celou kolekci pohledů. Když byla v Česku, pořídila si 2 pohledy právě s ním a byla šťastná. Tak si říkám - jak málo stačí ke štěstí ^_^ Někdo rád hady, jiný rád slony - proč ne.


Cesta: 16 dní

Tatiana z Ruska mě potěšila nejen pohledem, ale i tím, že má ráda Piráty z Karibiku, Sherlocka a seriál Vikingové stejně jako já. Její koníčky jsou hudba, čtení a handmade. Ptala se mě také, co bych jí poradila, kdyby navštívila Česko - doporučila jsem jí historickou kulturu Prahy a také naše památky UNESCO.


Cesta: 16 dní

Pohled od Maite mě velice potěšil už proto, že je zde vyobrazen recept na svařené víno - Maite jsem napsala, že recept určitě někdy vyzkouším. Bohužel, sama odesílatelka o sobě nic nenapsala, popřála mi pouze krásný den s pohlednicemi a překvapeními. A samozřejmě nechyběla známá fráze "Happy postcrossing." Škoda.


Cesta: 36 dní

Pohled od Sabine je maličko mdlý a text je psán na počítači. Vím, neměla bych nic říkat, měla bych být ráda za všechny pohledy - ale ten text na počítači opravdu být nemusel. Je totiž jasné, že je to šablona odesílaná všem. Stojí tam, že na severozápadě Německa žije Sabine se svou rodinou, psem a 4 "super" kočkami (takhle to tam opravdu je uvedené). A ať se mám krásně. A samozřejmě "Happy postcrossing" na závěr.


Cesta: 36 dní

První ( a doufám, že ne poslední) pohled z Finska od Leeny. Píše, že je zapřísáhlá čtenářka a dnes (13. 4. 2015) je perfektní den na čtení. Má ráda všechny žánry, hlavně pak krimi a fantasy a mezi nejoblíbenější spisovatele považuje J. R. R. Tolkiena a Agathu Christie. Bychom si v knihách dost rozuměly:D
Mimochodem, pohled, známka a Priority nálepka s Moomins je opravdu bezkonkurenční ^_^


Cesta: 3 dny

Jeden z nejkrásnějších pohledů v mé sbírce. Andrea napsala, že žije v malé vesničce na severu Německa. Ptáte se, co znamená ten citát na pohlednici? Překlad:
"Nic na tomto světě není věčné, ale všechno pozemské může být symbolem pro věčnost. - Gertrud von Le Fort."
Snad jsem to přeložila správně.


Cesta: 3 dny

Hillie z Nizozemska mi napsala, že žije ve městě blízko Rotterdamu. A protože mám ráda mysteriózní věci, poslala mi tento pohled s očima. Je fakt zajímavý, líbí se mi - a nemyslím to ironicky.


Cesta: 8 dní

Artem na pohledu zmínil, že se 12. 4. 2015 (den odeslání pohledu) slaví 2 svátky - Den kosmonautiky a Velikonoce. Žije v Moskvě - je proto docela dobře možné, že tento hezký pohled dorazil tak rychle.


Cesta: 9 dní

Kdo miluje polární záři, tak si užije tuhle třešničku na dortu stejně jako já. Asi nejkrásnější klenot mezi mými přijatými pohledy, splněné přání, radost, euforie ... Vika z Ruska mi splnila sen, poslala mi severskou polární záři, která mě neskutečně potěšila. A co se textu týče, napsala mi, že žije v malém městě jménem Kemerovo a pracuje jako inženýrka.

Takže, další várka pohledů za mnou a jsem zvědavá na tu příští - třeba bude více polární záře a Finska!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellí Ellí | Web | 25. dubna 2015 v 17:58 | Reagovat

Teda, skvělé úlovky :-) Řeknu ti, to vypadá jako moc zajímavý koníček, asi na to mrknu trochu podrobněji :-)

2 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 25. dubna 2015 v 18:17 | Reagovat

[1]: Zajímavý koníček to je, bohužel velká nevýhoda je to utrácení, ale to se dá přežít :)
Určitě na to mrkni ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama