Německo, USA, Polsko, Belgie, Malajsie, Rusko, Taiwan

13. února 2015 v 16:16 | Marja Virtanen |  Postcrossing
Nedávno jsem psala o tom, že jsem začala s Poscrossingem a vyjádřila jsem své obavy nad tím, že mi toho nikdo moc nepošle a když už, tak to bude samé Německo. Omyl. Zatím mi přišlo krásných 7 pohledů a každý je z jiné země - a co mě potěšilo, že jsou mezi nimi i takové exotické země jako Taiwan a Malajsie.
A raději nepočítám, kolik jsem sama utratila za 12 odeslaných pohledů:D Posílala jsem pohledy do Ruska, Taiwanu, Číny (tyhle tři pohledy ještě vůbec nedošli), Německa, USA, Portugalska, Nizozemí, ... No bylo toho více, než dost.

A jakmile můj odeslaný pohled někdo zaregistruje a uvolní se mi místo v dalším odesílání, neváhám a losuji novou adresu. Holt jsem na tom asi závislá.
Cesta: 4 dny

Pohled je sice z Costa Ricy, ale odesílatel je Němec, takže tady máme zajímavou shodu zemí. Jörg o sobě píše, že u sopky v Costa Rice byl před rokem o prázdninách a vulkán naštěstí nebyl aktivní. Napsal mi, že má rád Hru o trůny, metal moc nemusí, ale poslouchá skupinu Deep Purple. A jelikož jsem si do profilu napsala, že mám ráda Nirvanu, Jörgova reakce na to byla, že jeho oblíbené CD od nich je MTV Unplugged album.Cesta: 17 dní

Adem o sobě napsal, že se z New York city přestěhoval do Nového Mexika a vždycky chtěl navštívit Českou republiku. A jeho otázka zněla, zda Nové Mexiko znám - má odpověď zněla, že zeměpisně ano, ale návštěva by taky nebyla špatná.Cesta: 8 dní

Zatím asi nejkrásnější pohled, co jsem dostala. Je z Polska a odesílatelka Sub Mina mi napsala rozsáhlé vyprávění o městě, kde žije a že mám Torun určitě navštívit. No, když se zmínila o božských sušenkách, které se zde vyrábějí, tak asi neodolám:DCesta: 9 dní

Kristine mi napsala o tom, že blízko města, kde žije, je středověký hrad (na obrázku), který občas navštěvuje se svým strýcem? (tady jsem to po Kristine nepřečetla), když jde do práce. Celkově je pohled nadepsaný škrabopisem, takže ani netuším, zda jsem to přečetla správně, každopádně jsem rozuměla tomu, že její oblíbená hudba je opera, David Bowie, Coldplay a Nick Cave.


Cesta: 10 dní

Krásný pohled z Malajsie mi poslala Solehah. Nedávno dokončila školu a doporučuje mi, abych Malajsii navštívila - což se mi snad někdy podaří ^_^


Cesta: 8 dní

Musím konstatovat, že Rusko má nádherné známky. A Mona Lisa je úžasná. Evgeny napsal, že žije v Kursk, což je 500 km jižně od Moskvy. Pracuje jako novinář a Monu Lisu viděl naživo v Louvre v Paříži a jeho "Nirvana forever!" mě také dost potěšila.Cesta: 5 dní

Poslední pohled je z Taiwanu a Rebecca se zmínila o tom, že miluje cestování a často si prostě nasedne do vlaku a cestuje do dalších míst v Taiwanu. To by se mi líbilo!

Těším se na další pohledy a pořád tajně doufám, že mi přijde pohled z nějaké Skandinávské země - vůbec bych se nezlobila.

Postcrossingu zdar!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Berenika Berenika | E-mail | Web | 14. února 2015 v 0:46 | Reagovat

Ten tygr! :3 Je vidět, že si to užíváš. A hlavně se mi líbí, jak se ty pohledy liší podle toho, kdo je pošle. Podle kultury? Nevím, ale třeba ten mexický vypadá přesně tak, jak bych si mexický pohled představila. Lepší by byl už jen s ilustrací od F. Kahlo. :D Ale, jak jsem tušila, ruský pohled by se mi trefil do vkusu nejvíc.

Nedávno jsem v antikvariátu uprostřed Brna narazila na rusa. Střední léta, dlouhý mafiánský plášť, nádherný přízvuk! Zprvu jsem si (stydím se!) myslela, že je to slovenština. Pak jsem si uvědomila, že mi to tak zní jen proto, že mu rozumím. Překvapivě vzato mě to překvapilo a pak už jsem si jenom užívala jeho tenorový hlas. Bože, kdyby jen nebylo tak nevhodné oslovit plus minus o dvacet až třicet let staršího člověka jen proto, že si s ním chci povídat o jeho zemi, kultuře a jazyku! (Zvlášť, když paní prodávající si jeho zájmu o konverzaci vůbec nevážila a jen znuděně přikyvovala...)

2 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 14. února 2015 v 19:38 | Reagovat

Rusové posílají fajn pohledy, co jsem tak viděla ;) A ano, užívám si to - nikdy totiž nevíš, kdo ti co pošle :D

Wow, tak to by se mi taky líbilo :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama