Únor 2015

Zombie Apocalypse Book Tag

20. února 2015 v 18:48 | Marja Virtanen |  Něco o mé maličkosti
Berenikou jsem byla nominována na Zombie Apocalypse Book Tag, který spočívá v tom, že si vyberete 5 knih a s jejich pomocí odpovíte na 10 otázek, díky nimž sestavíte svůj tým pro zombie apokalypsu. Tedy, upřímně, musela jsem si na pomoc vzít svůj čtenářský deník, jelikož a protože mě absolutně nenapadaly žádné knihy, které bych do tohoto Book Tagu zakomponovala. Předem oznamuji, že nominovat nikoho nebudu, účast je dobrovolná a kdo bude chtít, může si Tag vyplnit také!


Německo, USA, Polsko, Belgie, Malajsie, Rusko, Taiwan

13. února 2015 v 16:16 | Marja Virtanen |  Postcrossing
Nedávno jsem psala o tom, že jsem začala s Poscrossingem a vyjádřila jsem své obavy nad tím, že mi toho nikdo moc nepošle a když už, tak to bude samé Německo. Omyl. Zatím mi přišlo krásných 7 pohledů a každý je z jiné země - a co mě potěšilo, že jsou mezi nimi i takové exotické země jako Taiwan a Malajsie.
A raději nepočítám, kolik jsem sama utratila za 12 odeslaných pohledů:D Posílala jsem pohledy do Ruska, Taiwanu, Číny (tyhle tři pohledy ještě vůbec nedošli), Německa, USA, Portugalska, Nizozemí, ... No bylo toho více, než dost.

A jakmile můj odeslaný pohled někdo zaregistruje a uvolní se mi místo v dalším odesílání, neváhám a losuji novou adresu. Holt jsem na tom asi závislá.


Lék na všechnu bolest aneb nervy z oceli? Už ne.

12. února 2015 v 17:12 | Marja Virtanen |  Depressed
Zrovna nedávno jsem se dozvěděla, že kluk z blízkosti města, kde bydlím, spáchal sebevraždu - oběsil se. Neznala jsem ho, ale údajně to byl bratranec jedné slečny, která studuje na naší škole. A proč si vzal život? Kvůli tématu, které je dneska pořád ožehavé, i když jsem začínala věřit, že se toleruje více, než před několika lety. A tou je homosexualita.
Kluk byl kvůli své orientaci šikanován a to nejspíš tak hrozným způsobem, že si vzal život. Dokážu si představit, jak to pro něj muselo být hrozné, čelit takovým urážkám a zlomyslnostem. Bohužel má informovanost o daném klukovi nesahá do takové míry, abych to tu převyprávěla, proto budu vycházet z obecných předpokladů, které nejspíše měly za následek smrt mladého člověka. Co mladého - možná ještě i nezletilého dítěte.