Prosinec 2014

Knihy a zase jen knihy

28. prosince 2014 v 21:07 | Marja Virtanen |  Něco pozitivního
Zase budu mít příští rok co dělat. Byly mi naděleny další knihy (a ne zrovna nejtenčí), které budou trůnit v mé knihovničce a čekat, než se do nich pustím. Jelikož jsem nevyzpytatelná a navštěvuji knihovny, kde mě vždycky něco zláká a nestíhám to číst (protože rozhodně neodcházím jen s jednou vypůjčenou knihou), tak si asi hodně dlouho počkají. Ale myslím, že tohle je skoro každý problém knihomola - v ráji knih prostě neodolá. Ať už je to knihkupectví, nebo knihovna. Z knihkupectví skoro odcházím s brekem, když nemám dostatek peněz na nějakou knihu. Ale taky je to myslím dobře, protože jsem schopná za takové počtení utratit nehorázné sumy. Dejte mi dva tisíce a já je hezky rozšoupu na knihách :D Ani za oblečení takto neutrácím.

A jaké knihy na mě budou čekat? Můžete se podívat pod perexem.

Vona zase nic nedělá.

26. prosince 2014 v 11:14 | Marja Virtanen |  Others
Nedělám, protože se mi chce odpočívat. Jsou prázdniny, konečně je tady to vytoužené volno, Vánoce, Silvestr, ... Tak proč toho nevyužít. Co mě ale nejvíce zabilo, byla slova naší profesorky (budu ji citovat, samozřejmě si tento monolog nepamatuji dopodrobna, ale alespoň vám to přiblížím):
" Vy na volno teď rozhodně nemáte právo. Máte před maturitou, všechna témata byste měli už umět, svaťák je pro vás jen opakující tejden. Teď byste se měli věnovat škole co nejvíce. Váš mozek není přizpůsobený tomu, abyste se vše učili jen o svaťáku, to je blbost. Tu maturitu takhle neuděláte .... " atd.
Na jednu stranu má pravdu. Přes týden se toho člověk moc nenaučí a našprtit se 25 témat ke každému z 5 předmětů, to je nadlidský výkon. I když je fakt, že někteří se na to ani nepodívají a maturitu udělají (tomu říkám obdiv, hlavně, když dostanou jedničky). Navíc podívat se na témata jen tak zběžně, pro osvěžení, to nikomu neuškodí. A co nejvíce oceňuji, když se maturitní témata zběžně testují - to děláme třeba o ekonomice. Profesorka zadá například 2 maturitní témata, dá nám na to dejme tomu třeba 14 dní a pak se z toho jednoho tématu zkouší a ostatní píšou test z toho druhého zadaného. Tenhle systém se mi hodně líbí a dají se na to nachytat dobré výsledky. A taky - na tohle se nenaučíte za 2 dny. To byste museli mít supermozek, nebo si alespoň to minimum pamatovat.


Day 17 - A song that you hear often on the radio

25. prosince 2014 v 22:37 | Marja Virtanen |  Hudba, texty
Dneska budu zase podvádět - nepůjde jen o jeden song, nýbrž o víc. V rádiích se totiž neustále něco opakuje, hlavně co se Evropy 2 týče (tu jsem kdysi poslouchala). Občas se tam hrály dost dobré songy, třeba od Evanescence, The Rasmus, Metallicy ... Ale opravdu jen někdy. Vždycky jsem se těšila na to, až tam něco od těchto skupin pustí a já si užiju těch pár minut dobré hudby. Samozřejmě v té době jsem poslouchala opravdu všechno, takže mi nějak bylo šumák, co zrovna mají v playlistu. Ale i tak to pro mě bylo něco nového, neohraného.


Náramek s kytarami a složitějším vzorem

6. prosince 2014 v 17:38 | Marja Virtanen |  Handmade
Tentokrát jsem dokončila dva náramky, které zas a znovu rovnou připadly zájemcům. Kvůli času, který věnuji škole, nejsem schopná vytvořit tolik náramků, kolik bych chtěla - přece jen je to časově velmi náročné. Navíc se mi nedávno stala taková nepříjemnost, že jsem jeden náramek v barvách moře (rúzné odstíny modré) zkazila, což mě parádně naštvalo. Ono stačí zkazit jednu řadu a může se začít odznova, hlavně co se nitkovitých bavlnek týče. Mohl to být krásný, široký náramek ... Ale co už, jsem jen člověk:D