Poslední pokus č. 4 + dárek

9. října 2014 v 23:46 | Marja Virtanen |  Handmade
Všechno se to mísí dohromady - učení, maturitní práce, četba, prezentace + oddychový handmade s metalem v uších. Taková antistresová činnost, na kterou si najdu alespoň trochu času, nikdy neuškodí a tak jsem stvořila další dva náramky, které již poputovaly k daným majitelkám.

Obrázky pod perexem.Pokusný náramek č. 4

Barvy jsou vybrány dle vkusu majitelky - jelikož má ráda světlejší barvy, tak mi do oka padly zrovna tyrkysová, žlutá, bílá a blankytně modrá. Takové pastelové barvy, by se dalo říct. Náramek je pleten stříškovou technikou s okraji, konce jsou upletené rybím copem - pletla jsem z celkem 8 bavlnek.
K čemu se musím přiznat, že s bavlnkami, které se spíše blíží k niti, než k pořádné bavlnce, se mi nepracuje nejlépe už z důvodu toho, že se dají špatně rozpárat, náramek se více kroutí a musí se zde velice pečlivě vybírat přechody mezi barvami + v pletení je kladen větší důraz na pečlivost a bystré oko. Neexistuje, že by každý uzlík byl jiný, ať už je utahován sebevíce, protože to kazí dojem, navíc se nedají moc tvarovat, tudíž kolíky na prádlo jsou dost důležitou pomůckou, v tomhle případě. Každý neutáhnutý uzel je vidět (někdy překrývají i ostatní) a bavlnky se snadno přetrhnou. Přesně u těchto typů bavlnek je hodně důležitá trpělivost. Zkazíte jednu řadu a můžete začít znovu.Tento náramek jsem vyráběla čistě jako dárek - konkrétně pro Temnářku. Když jsem koukala na vzor, podle kterého jsem náramek pletla, okamžitě mě napadlo, že tam prostě musí převládat ČERNÁ. Nejen kvůli oblibě této barvy, ale vypadalo by to lépe. Ne. Asi jsem nevědomky přehodila červenou s černou a dominantou je ČERVENÁ, jenže už se nedalo couvnout, tak jsem pokračovala dále a doufala, že alespoň malý úspěch bude náramek mít.
Přesně tyto bavlnky jsou na dělání náramků nejlepší. Dají se krásně utáhnout, vytvarovat ("přimáčknout"), aniž by se musel používat kolík na prádlo. Což mi maximálně vyhovuje, náramek se pletl jedna báseň. Samotný vzor nic neznamená, zakončení je zas a znovu rybím copem. A jak tak na to koukám, je to asi jeden z mých nejpovedenějších kousků. Vím že samochvála smrdí, ale ... Hezky se na ten náramek dívá:D

A jak to bude s pletením dál? To se ještě uvidí, jelikož do nitkových bavlnek se moc nehrnu, čas se se mnou také nekamarádí a přesto mám vyhlídnuto X set vzorů, které chci zkusit. V nejbližší době. Když vidím, že je o handmade pořád zájem, dokáže mi to vykouzlit úsměv na tváři, jelikož není nic lepšího, než nosit ručně vyrobený šperk, hlavně, když je dělaný s láskou a s pečlivostí. Není hezčího dárku. Kdo pouze touží po předražených špercích, které někdy vypadají až kýčovitě a až moc třpytivě, ten by měl poznat kouzlo něčeho ručně vyrobeného (nejen ze zlata, stříbra, skla, apod.). Ale je pravda, že každý má svůj vkus, každý si vybírá podle sebe a říká se milion lidí, milion chutí.

Mějte krásný říjen ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Radka K Radka K | E-mail | Web | 10. října 2014 v 3:01 | Reagovat

Ty jsou krásný!!! Jsi šikovná.

2 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 10. října 2014 v 14:37 | Reagovat

[1]: Děkuji moc ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama