Září 2014

Pokus č. 3 - Stříšková technika

16. září 2014 v 22:05 | Marja Virtanen |  Handmade
A je tu předposlední technika, kterou jsem dodělala celkem nedávno. Stříšková technika je kombinací levého a pravého uzlu. Je zapotřebí jednotlivé uzly pořádně utahovat, jinak se to "rozuteče" a nedotažené to navíc nevypadá hezky. Ale to je jasné u všech technik, bez utahování není pořádný náramek.
Svou lekci drhnutých náramků zakončím stříškovou technikou s okraji, ale foto přidám později. Pořád je to sice začátečnické, ale zjistila jsem, že to není tak strašně těžké, jak mi to dříve připadalo.

Obrázek pod perexem


Day 15 - A song that describes you

10. září 2014 v 12:39 | Marja Virtanen |  Hudba, texty

Dlouho jsem něco nepřidala do Songového challenge, tak to hned napravím a to songem, který mě popisuje. Tím je Dreamer od britské legendy Ozzyho Osbourna a když si tak tu písničku prozpěvuji a koukám na text, tak je to přesně to, co bych chtěla vyjádřit také. Přestaňme zneužívat matku Zemi.

"Cože, ty to čteš??" aneb reakce namíchnuté budoucí maturantky

2. září 2014 v 18:39 | Marja Virtanen |  Něco o mé maličkosti
Tak tohle bývá reakce skoro všech, kterým řeknu, že čtu všechny knihy ze svého seznamu povinné četby. Pak se ale zarazím já a zeptám se "Je na tom něco divného?" Ten dotyčný: "Ne, ale já jsem si ten obsah vždycky vyhledal/a na internetu a stačilo to, maturitu jsem udělal/a. Moc si to bereš."
Jenže já holt taková nejsem.
Reakce dotyčného, co se podivuje mé chuti po povinné četbě, mě dokáže pořádně namíchnout. Za prvé nevím, jestli ten učitel nebude apelovat i na jiných věcech, než jen na obsahu knihy (ano, i na to jsem slyšela reakci typu "Tohle učitelé nedělají".) a za druhé, přece nejsem líná, abych si jen na internetu našla nicneříkající obsah, ze kterého bych stejně nebyla dvakrát moudrá. Učitelé na povinnou četbu upozorňují už na začátku prvního ročníku střední školy, a to, že se někdo rozhodne to dohánět na poslední chvíli v průběhu čtvrťáku (pokud tedy není rychločtenář), to je jeho věc.