Srpen 2014

Začátek s čistým štítem

31. srpna 2014 v 12:28 | Marja Virtanen |  Něco o mé maličkosti
Kdo by to byl řekl, že ty prázdniny tak rychle utečou. Červenec sice ubíhal o malinko pomaleji, kvůli školní praxi, ale ten srpen se nejspíše rozhodl zrychlit tempo a jen tak přeletěl jakoby nic. Ty dva měsíce jsou opravdu málo, ale zase si nemůžu moc stěžovat - přecejen by se po dlouhé době nicnedělání (ehm - ono by se určitě něco našlo) dostavila nuda a to už potom začíná být velmi zlým znamením, že potřebuji řád, pravidla, povinnosti a (promiňte mi to slovo) buzeraci.


Ztráta vzpomínek a přání

26. srpna 2014 v 10:50 | Marja Virtanen |  Others
Říká se - nepřej si něco usilovně, nebo se ti to může splnit. Pozitivně nebo negativně. Bohužel se mi něco takového stalo, beru to jako takovou nepříjemnost, i když je to milé. V podstatě. Může se to stát komukoli, samozřejmě, ovšem ani nevím, jestli jsem si něco takového přála tak, aby se to prostě MUSELO splnit. Navíc to mnoho lidí považuje za normální v životě, ale je to jakýsi druh dilematu. Možná jste se s tím setkali a pokud ne, tak se máte. Hlavně pokud jste zadaní.


Pokus č. 2 - Technika levého uzlu

14. srpna 2014 v 10:24 | Marja Virtanen |  Handmade
To pletení mě nějak chytlo, a tak jsem se rozhodla pokročit v další technice - tentokrát je to technika levého uzlu. Vypadá to v podstatě stejně jako technika pravého uzlu, kterou jsem dělala včera, jen je to logicky pletené na druhou stranu. Ještě mě čeká stříškový náramek, což už by neměl být problém, vzhledem k tomu, že je to jen kombinace pravého a levého uzlu.

Obrázek pod perexem

Pokus č. 1 - Náramek z bavlnky

13. srpna 2014 v 11:52 | Marja Virtanen |  Handmade
Ano, takhle v srpnu ke mně přišla paní Inspirace a řekla mi: "Co kdybys místo toho věčného malování a kreslení zkusila i něco ručního? Něco pleteného?" Takže jsem okamžitě zamířila směr Google a našla si návody na pletení náramků z bavlnek. Takže na fotografii pod tímto odstavcem uvidíte můj první pokus o náramek z bavlnky. A jak už to tak bývá a jak na to tak koukám, trpělivost byla hodně potřeba, jelikož nejsem na nic takového zvyklá, i když jsem samozřejmě něco takového již zkoušela - ale vždy jsem to nějak zkazila, naštvala se a nechala to být. I tentokrát jsem tomu moc nevěřila, myslela jsem, že se to zase nepovede, přidala jsem ovšem špetičku víry a vzniklo z toho to, co z toho vzniknout mělo.

Obrázek pod perexem