Červen 2014

XIV. Bitva o Brod: Kalich a Hvězda

28. června 2014 v 20:27 | Marja Virtanen |  Něco o mé maličkosti
Sedět v tomhle počasí zavřená u počítače a u knížek je hřích, no uznejte. Rozhodla jsem se proto, že se půjdu podívat na XIV. Bitvu o Brod u Zbořeného Kostelce - plánovala jsem to už dřív, nechtěla jsem si to nechat ujít. No a jakože to horko opravdu bylo, když jsem viděla ty stánky s klobásama tam, říkala jsem si, že by mě tam rovnou mohli opékat také a vyšlo by to nastejno.
Každopádně jsem se zezačátku hezky prošla.


Kéž by originalita rostla na stromech ...

27. června 2014 v 21:36 | Marja Virtanen |  Others
...Anebo raději ne? To by ji měl naprosto každý a nebojím se říct, že v dnešní době je to spíše vzácný pojem. V podstatě se někteří lidé originality bojí, jelikož je to něco, na co je potřeba odvaha. A perkele velká - to odsuzování, které většinou přichází od okolí je ubíjející. Nosíte jen černou? Jste divní. Nosíte jen pastelové barvy (od hlavy až k patě)? Jste divní. A tak dále. Samozřejmě se někteří řídí jen podle nejnovějších trendů a to je potom panečku podívaná - jsem ráda, že do toho proudu nepatřím a ani patřit nechci. No co by mi to bylo naplat, řízení se podle módních časopisů a přehlídek je skoro diktátorství. "Tohle nesmíte kombinovat s tímto, ale s těmi puntíkovanými kraťasy budete IN."


30 Days Books Challenge

26. června 2014 v 21:11 | Marja Virtanen |  30 Days Books Challenge
Jako by těch "Challenge" nebylo už tak dost vzhledem k mému času a činnosti tady na blogu. Tedy, vlastně se zatím věnuji jen jednomu, ale na blogu AD jsem si všimla tohoto knižního Challenge a dost mě zaujal.
Tudíž to znamená, že knihy nebudu přidávat denně, ale myslím, že v tomto případě to bude chtít si dané dny pořádně promyslet - přece jen jsem těch knih nepřečetla tolik, aby je rozřadila do jednotlivých hesel.
Snad to zaujme i vás - i když já jsem zase sto let za opicema:D

~ Day 01: Oblíbená kniha
~ Day 02: Neoblíbená kniha
~ Day 03: Kniha, která tě rozesměje
~ Day 04: Kniha, který tě rozbrečí
~ Day 05: Kniha, ve které bys chtěl/a žít
~ Day 06: Oblíbená YA kniha
~ Day 07: Kniha, ze které umíš recitovat/ citovat
~ Day 08: Kniha, která tě děsí
~ Day 09: Kniha, ze které ti je špatně
~ Day 10: Kniha, která změnila tvůj život
~ Day 11: Kniha od tvého oblíbeného autora
~ Day 12: Kniha, která nejvíce připomíná tvůj život
~ Day 13: Kniha, jejíž hlavní postava je ti nejvíce podobná
~ Day 14: Kniha, jejíž hlavní postavu by sis chtěl/a vzít
~ Day 15: První kniha, kterou si přečetl/a jako dítě
~ Day 16: Nejdelší kniha, jako jsi kdy četl/a
~ Day 17: Nejkratší kniha, kterou jsi kdy četl/a
~ Day 18: Kniha, kterou máš rád/a, ale jsi v rozpacích, když to musíš říct
~ Day 19: Kniha, která tě změnila
~ Day 20: Knihu, kterou jsi nejvíc krát četl/a
~ Day 21: Oblíbená obrázková kniha z dětství
~ Day 22: Kniha, kterou se chystáš číst
~ Day 23: Kniha, o které říkáš, že jsi ji četl/a, ale není to pravda
~ Day 24: Kniha, ve které je tvá oblíbená scéna
~ Day 25: Oblíbená kniha, kterou jsi četl/a ve škole
~ Day 26: Oblíbená non-fikce
~ Day 27: Oblíbená fikce
~ Day 28: Kniha, kterou jsi naposledy četl/a
~ Day 29: Kniha, kterou právě čteš
~ Day 30: Nejlepší kniha, kterou jsi letos přečetl/a

Knihobudky

25. června 2014 v 13:29 | Marja Virtanen |  Něco o mé maličkosti
V našem městě se objevila výborná vychytávka pro knihomoly. Jsou to jakési červené malé budky, ve kterých jsou knihy - lidé je sem mohou dávat, brát si je, půjčovat nebo vyměňovat. Co je fajn, že je to zadarmo. Tyto budky se objevily i v jiných městech ČR včetně Prahy, kde projekt začal.
Tento projekt vznikl v létě 2013 za podpory programu společnosti Télefonica O2 "Think Big". A dle mého názoru je to geniální nápad, jelikož v dnešní době hodně lidí rádo slyší na slovo "bezplatný" a hlavně když jde o takové hodnotné věci, ke kterým knihy nepochybně patří.


Samé akce (co bylo a bude)

22. června 2014 v 11:42 | Marja Virtanen |  Něco o mé maličkosti
Ještě ani nejsou velké prázdniny a už se všude s akcemi doslova roztrhl pytel. Začíná sezona, začíná léto a většina lidí si usmyslí, že nechce sedět jen tak doma u televize a PC a raději vypadne ven, ideálně na nějaký koncert, setkání, festival, výstavy ... Nabízí se toho mnoho. A já samozřejmě nejsem výjimka - také mě už nebaví jen tak sedět a nechávat si plynout hezké zážitky mezi prsty jako zrnka písku. Konkrétně jsem byla přítomna na dvou akcích - první, přiznám se, byla jen online. Samozřejmě se o ní rozepíšu více. A na té druhé jsem již byla osobně přítomna.


Day 14 - A song that no one would expect you to love

20. června 2014 v 16:45 | Marja Virtanen |  Hudba, texty

Ten, kdo zná můj předchozí blog tak ví, že byl spíše zaměřený na gothic hudbu. A mezi mým oblíbenými interprety byla i Anna Varney Cantodea, která působí ve skupině Sopor Aeternus&The Ensemble of Shadows. Pokud si vyhledáte obrázky Anny, či zadáte jen Sopor Aeternus, zjistíte, že Anna má trochu děsivý zjev, také nejde poznat, jestli je to žena nebo muž ... A o to právě jde. Mně ale Anna nepřijde děsivá - naopak je velmi krásná a chápu její potřebu nebýt ani jedním pohlavím.
Každopádně Anna bývala mužem. Poznáte to už podle hlasu v písničkách. Líbí se mi, že se odlišuje, snaží se vyhýbat společnosti (i když se prý v poslední době začínala ve společnosti zas objevovat) a nikdy nepořádá koncerty. Prostě se k těm songům nechce vracet, nechápe, proč by měla zpívat před tisíci lidmi, které ani nezná. Na jednu stranu je tohle dobré uvažování, když songy vychází z jejího nitra, pocitů a zkušeností a ona sama si může rozhodnout, co bude dělat, ale o to větší to chce propagaci CD, merchandise věcí a vinylových desek (které jsou velmi oblíbené u Sopor Aeternus) alespoň na internetu, aby si toho někdo všiml. Skalní fanoušci by samozřejmě věděli okamžitě, co by se kde šustlo vedle Anny, jelikož ten, kdo má lajklé alespoň nějaké stránky na FB, nebo čte její blog (na něj již bohužel nemám odkaz) na oficiálních stránkách SA, tak ví, že jsou tam přidávané čerstvé informace o jakémkoli vydávání. A co se týče videoklipů, ty jsou přímo fantastické, výborně se hodící k songům.


Day 13 - A song that is a guilty pleasure

8. června 2014 v 11:20 | Marja Virtanen |  Hudba, texty

Najde se mnoho lidí, kteří Rammstein moc nemusí, nebo dokonce nenávidí. Důvodů může být více než dost - jejich texty, němčina, klipy, živá vstoupení, či jednoduše žánr, který hrají. Avšak ta úchylná slova a klipy se vyzdvihují nejvíce. Jenže Rammstein jsou Rammstein a mně se jejich hudba velmi líbí. Jedou si své a všechno hezky po německu. Obecně se říká, že jsou Němci trochu úchylnější, ale řekněte mi - kdo už dneska alespoň trochu úchylný není....


I mě to chytlo - založení Asku

4. června 2014 v 22:59 | Marja Virtanen
I já jsem jaksi podlehla fenoménu Ask.fm a napadlo mě, že bych si ho mohla také založit. Ptejte se mě na cokoliv, co vás napadne, pokud to nebude nějaká fakt extrémní otázka, odpovím na vše. Ikonku mého Asku najdete v pravém menu pod nadpisem O mně, nebo v Kontaktech v záhlaví.
A ještě jako bonus mohu udělat to, že na nejzajímavější otázky odpovím i zde na blogu ve formě článku.

Takže směle do toho!:)

Takový ten pocit, když chcete pomoct

4. června 2014 v 19:19 | Marja Virtanen |  Others
Když vidíme nějakého člověka v nesnázích, či dokonce v ohrožení života, měl by nám mozek okamžitě přikázat, abychom se snažili tomu danému pomoci. Ať už je to kdekoliv a kdykoliv. Jenže co v poslední době slýchávám, že lidé se takovýmto situacím co nejvíce vyhýbají, protože se prostě bojí/pospíchají/nechtějí něco zkazit a podobně. Raději zrychlí krok, než aby se snažili podat pomocnou ruku. Ale copak je tohle správné? Co kdyby byl v ohrožení, nebo v problémech, ten daný člověk, co druhému nepomohl? Ona karma ví, kdy zasáhnout.