Roční období - podzim

1. května 2014 v 15:03 | Marja Virtanen |  13. komnata
Podzim je dle mého názoru snad to nejkrásnější roční období. Nejenže slavím narozeniny, ale navíc není ani moc velká zima, ani moc velké teplo. V ostatních obdobích si můžeme užívat věci pro ně typických - vzkvétání a rození života na jaře (a také alergie), pořádná horka v létě a nevyzpytatelné chladno v zimě. Podzim, který si svou funkci rozděluje mezi léto a zimu, má skoro všechno z těchto období spojené dohromady. I když je pravda, že v poslední době se člověk spíše ptá, co se to vlastně s těmi ročními obdobími děje.


Co mě nejvíce na podzimu fascinuje, jsou barvy. Všude je pestrobarevná změť, tolik palet, až to lahodí oku. Když jdu na procházku po lese, spadané listí po mýma nohama příjemně šustí a společně se zvukem větru mě přenáší myšlenkama do světa fantazie. Všude vidím červenou, zelenou, hnědou, žlutou - a to není vše, co může zrak spatřit. Vzduch se ochlazuje, příroda se začíná připravovat na nadcházející zimu. Podzim, jako by byla jen taková předehra k zimě. Společně se svým orchestrem barev, zvuků ... to je skoro až nevyjádřitelná nádhera.
Čím více o tom přemýšlím, tím více si uvědomuji, jak je ta příroda silná a krásná. Co vše dokáže a jak se jí člověk musí přizpůsobit. Tak jako stromy v tomto období ztrácejí své listy, lidé ztrácejí více času. A to nejde zastavit.
Na podzim mívám také větší umělecké sklony - větší touhu něco vytvářet, kreslit, psát. Je možné, že by mi tohle období dávalo sílu k něčemu novému? Dávalo mi šanci ukázat své Já plné fantazie, nápadů a inspirace? Vyloučené to není. Avšak Múzy mohou přicházet kdykoliv. Ale když ono je všude tolik barev ... Je možné, že jen díky nim se moje umělecky zaměřená duše zaraduje a neváhá to dát najevo. A vítr jako by mi šeptal (a radil), ať své nápady nenechám odplout někam do neznámých hlubin dalekých moří podvědomí. Skoro si podzim představuji jako učitele výtvarné výchovy, který nedopustí, aby mi bylo omezeno v jakékoli tvorbě. Co spadaný list, to nový nápad. A ten podzimní vzduch, jako by pročišťoval hlavu od všecho špatného, jen abych něco zrealizovala.
A to všechno proto, že podle mě je podzim jedno z inspirativních období roku, možná už i s titulem "Nejinspirativnější období na zrealizování vlastních nápadů."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama