Day 12 - A song from a band you hate

30. května 2014 v 21:36 | Marja Virtanen |  Hudba, texty
Black Veil Brides
Amaranthe
One Direction
a další ...

Je těžké udělat byť jen malý součet neoblíbených skupin, nedejbože songů, jelikož je jich opravdu hodně. Jmenovat mohu hlavně mainstreamové skupiny, které se zaměřují hlavně na pop a dance, ovšem v některých případech lze vypsat i skupiny z "tvrdších" (záměrně píšu uvozovky) žánrů. Jde hlavně o některé rádoby rockové skupiny, které jsou dle mého názoru přeceňované a jejich songy mi prostě nejsou po chuti.Proč třeba nemám ráda Black Veil Brides? Upřímně, dříve jsem si jejich songy poslechla, některé jsem měla i v oblibě - třeba Knives and Pens, Fallen Angels a Perfect Weapon. Najednou se však něco zlomilo a já už je nemohla dále poslouchat. Zda za to mohl internet, nevím. Každopádně, asi to bude ten nejhlavnější argument - všimla jsem si článků typu "Andýýýsek, I love you, Andyyy!" a podobně. To by zas až tak nevadilo, jelikož he to tak skoro u všech skupin, ale pak jsem se koukla na jejich vzhled. Fajn, řekla jsem si, chtějí mít vlastní styl. Co mě ale zaráželo, že tomu fanoušci a možná i sama skupina říká "warpaint" a kdejaká EMO dítka ho napodobují a považují se za největší rockery (dokonce i metalisty) všudemožně. Nejen proto, že je poslouchají, ale také pro to, že je napodobují. V některých případech, samozřejmě (existují i střízliví fanoušci). A pak voilá a vzniká pozérství. Pak je tu Andyho growling. Je hezké, že se tím snaží dokázat to, že jejich songy mohou mít grády a trochu tvrdší říz - ale dle mého názoru se to tam prostě nehodí. Navíc jeho growling nezní zas až tak, že by byl obdivuhodný - ano, lehce se to říká (a vy si klidně můžete říct "Co má do toho co kecat, stejně by to nezazpívala jako Andy"), jenže znám dost skupin, používajících growling ve svých písničkách - ovšem u BVB bych to nechala bez growlingu.
O Amaranthe jsem tu už psala jednou - spojení metalu a popu prostě není můj šálek čaje (nebo kávy), zachraňuje to growling, ale to je asi tak vše. Pokud si chcete přečíst podrobnější článek o mém plivání jedu na jejich hudbu, tak je zde.
One Direction. Ta skupina, která se sice neorientuje na tvrdou hudbu, ale aby to tu nebylo jen o neoblíbených skupinách v tvrdších žánrech, šoupnu sem i něco z mainstreamu. Znáte to - lovesongy, 5 kluků tak "sladkých", až se mi z nich kazí zuby. Když jsem byla v Londýně, tak na každém rohu bylo něco s 1D. A když říkám na každém rohu, tak myslím jednoznačně VŠUDE. Plakáty, trika, samolepky, dokonce i lahve na kolo, hrnky ... Jasně, lidé to mají rádi, přece jen jsou tito kluci z Velké Británie. A jako suvenýr to může hezky posloužit (především fanynkám/fanouškům). Ale uvědomuji si, že oni by jinak, než X-Factorem nebyli slavní. Konkrétně řečeno - kdyby si je nevyhlédl nějaký ziskuchtivý manažer (bůhví, kdo to je), tak by si prostě zpívali po lokálních podnicích, jak už to tak bývá, nebo by si zkusily získat srdce fanynek pomocí Youtube, stejně jako Justin Bobr (promiňte, Bieber). Jejich hlasy jsou ale upravované počítači, bůhví, jak je to na koncertech ... a texty si určitě také nevymýšlejí sami. Nejenže nemusím jejich styl (hudební, i celkový zjev), ale texty jsou až divně přeslazené, to není ono. Fanynky jsou ochotné pro ně udělat cokoliv. Pro lidi, co to neřeší a pro ty, co je mají rádi je jejich hudba třeba oddechová, příjemná. Proč ne, nikomu to neberu.
Můžete mě za tento článek nenávidět, můžete mi nadávat, jaký mám hudební nevkus, že tvrdou hudbu byste si nikdy neposlechli, klidně se do mě pusťte. Ale upozorňuji, že bez rozumných argumentů nemůže být rozumná domluva - a můj názor jen tak někdo nezmění. Ti, kdo to mají stejně jako já, tak vítejte v klubu!

P.S.: Odkazů se tentokrát nedočkáte - přece jen si fanoušci dokáží najít songy sami^^

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 30. května 2014 v 22:03 | Reagovat

Growling, growling, growling... Víckrát to slovo použít nešlo? Upřímně se mi od BVB líbí jen pár písniček, ale i tak na nějaké další fanoušky můžu kašlat - prostě nehledím na ostatní, ať se jim líbí, co chce. Tu další skupinu neznám a 1D. Dobře, jejich texty nejsou úplně duchaplný, ale hlas mají hezký. Víš a na YT najdeš x live videí, takže tak a to že si pomohli x faktorem - co je na tom? prostě si jdou za svým snem a ne, nejsem jejich skalní fanynka!

2 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 30. května 2014 v 22:13 | Reagovat

[1]: Ano - slovo growling se mi tam sice objevuje často, ale je to pravý název pro tvrdší techniku zpěvu.
Je správné, že nehledíš na ostatní, jen jsem komentovala, jak to cítím já - tudíž jaký mám názor na danou věc.
Každý to cítí jinak a tvůj názor respektuji - jen mi X-Factir přijde jako výborná pomůcka pro hudební manažery, kteří si dle toho své "hvězdy" vybírají.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama