Psaní "na poslední chvíli"

14. dubna 2014 v 0:01 | Marja Virtanen |  Others
Je už skoro půlnoc. Je neděle, před námi pondělí, které prý má začít pozitivně, už jen z důvodu toho, že začínáme s něčím novým. Nejenom s novým týdnem, ale i s novými možnostmi, novými nápady, které lze zrealizovat, pokud sami budeme chtít a budeme ochotni k nim přistoupit. Mám trochu strach, ale možná se mu dokážu postavit, proč by ne.

Okna jsou zatažená, tudíž nemohu vidět noční krajinu, která by se mi mohla rozprostřít. Stačí chtít.

Přemítám, co se odehrálo o víkendu a ještě dále. Zda je tu něco, co bych měla dořešit, nějaké resty za poslední dobu. Něco, co by mě mohlo tížit na srdci a táhnout mě to jako nevyzpytatelné těžítko ovládající i ten věčně zaměstnaný mozek. Múzy okolo mě mi našeptávají, zda bych nemohla tvořit ... Teď? Když už je jen 10 minut do půlnoci? Začne přeci něco nového. Cítím, jako bych už nemohla. Zbytek něčeho starého, porce něčeho nového. Jaká to nostalgie. Skoro až paradox.Jsem tak ponořená v myšlenkách, že bych se ani nebála svého stínu.

Když o tom tak přemýšlím ... Co mě omezuje? Stres? Nejistota? Strach? To by bylo až moc jednoduché vyjmenovat a jak víme, život jednoduchý není. Lidé jsou na složité myšlení stvořeni. Stačí jen otevřít mysl a přemýšlet. To je to, co mi teď zrovna nejde. Další paradox. Čím více docházím k tomu všemu, tím více zdí si všímám a prohrabávám myšlenkové kapsy, zda bych je nemohla nějakým nástrojem odstranit. Přicházím na to, že kapsy jsou děravé, tak jdu dál.

Černá díra.

Ne, tu jsem opravdu nepotřebovala. Vtáhne vše, co chci mít pořád ještě uchované. Ale jak je známo, vesmír je mocnější, tady se bránit nemohu. Ten vesmír je svět. Zda se tomu přizpůsobit, nebo se tomu bránit ...

2 minuty do půlnoci.

Nemohl by ten čas chvíli počkat? Vždyť je to na mě moc rychlé ... Někdy je naschvál pomalý, někdy je rychlý. Chytit se nedá, utíkat bude pořád, ale po svém. Tak tohle není fér.

Půlnoc.

Legrací tohle nazvat nemohu ... Tak tomu alespoň říkám Psaní "na poslední chvíli".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama