Day 11 -A song from your favourite band

16. dubna 2014 v 22:35 | Marja Virtanen |  Hudba, texty

Švédskou skupinu Arch Enemy jsem si oblíbila poměrně nedávno. Na tento den jsem sice mohla dát jakýkoli song (vyjma jednoho) od Turisas, avšak nemohu to tu v některých případech zaspamovat jen těmito bojovníky z Finska.
Arch Enemy (dále jen AE) už jsem si oblíbila díky tomu, že mají výborné texty, je to death (v poslední době spíše s přízviskem death melodic) metal a posledními dvěma frontmany byly hlavně ženy, u nichž neuslyšíte čistý zpěv, ale tzv. "growling". Mě to vtáhlo a nedokážu si představit den bez jediného songu od nich. A hlavně si nedokážu představit jejich songy přezpívané čistým zpěvem. Bylo to pro mě něco neobvyklého, nového. Nejdříve jsem si samozřejmě dost oblíbila zpěvačku Angelu Gossow, která působila v AE do letošního roku, vystřídala ji zpěvačka Alissa White-Gluz, která je ex-členkou The Agonist. A právě song "War Eternal" je nejnovější AE počin právě s touto zpěvačkou.Modrovlasá zpěvačka Alissa není žádné tintítko, stejně jako předchozí členka Angela a v této písničce to dává pěkně najevo dost výrazným growlingem. K textu se i tato technika zpěvu dokonale hodí.
Teď se ale přesunu k samotnému významu songu. Dle mého názoru pojednává o tom, že se nemáme nechat ovlivňovat negativními lidmi, kteří se nás ještě ke všemu snaží ovládat a manipulovat s námi. A těch dnes není zrovna pomálu. Sama jsem takového chování oběť, ale ne jako zmanipulovaná figurka, nýbrž jako to, co manipulátoři ze srdce nenávidí. A to, že jde někdo proti nim, má svůj vlastní názor, nejde s davem a neřídí se rozkazy někoho jiného. Dle mého úsudku, řídit se něčími rozkazy a manipulativními výhružkami, pokud to není velmi nutné (ale i tak) je nesmysl.
"Pamatuj na to, kdo jsi."
Vzdát se vlastní hlavy jen proto, abych měla pohodlnější život a klid od manipulátorů? Díky nechci. Ten klid tu totiž nebude nikdy, i když budete slušní otroci a i když půjdete proti proudu. Nemůžeme ztratit vlastní svobodu jen tak. Sice to tak někdy nevypadá, ale žijeme v demokracii, kde ještě jakžtakž ten svůj názor vyjádřit můžeme. Nikdo nás nepopraví. Nikdo nás nezavře do vězení, pokud ty své názory nebudeme dávat najevo agresí, nebo jiným hrubým postojem.
"Je to příšerné peklo"
Přežijí ti nejsilnější. Paradox je, že silným se člověk stává po podobné zkušenosti, jako je manipulace, při které se daný snaží bránit. A ano, pokud se totálně nezhroutí, tak se vytvoří velmi odolná skořápka, přes kterou jen tak něco neprojde. Kéž bych tuto schopnost již měla a mohla bych se nad podobnými situacemi jen pousmát. Na to je ale moje duše ještě potrhaná, zocelit ji je poměrně těžké. V podstatě za to mohla moje lehkomyslnost, která přerostla v jakousi důvěru a to se mi vymstilo (a mstí doteď). Snažím se však bojovat, někdy marně, někdy s úspěchem.
A právě proto se dopuji songy se silným nakopávacím textem a tvrdou hudbou.

War Eternal k poslechu určitě doporučuji, hlavně pro lidi, kterým nevadí tvrdší hudba, growling a velmi nakopávací text.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama