Day 09 - A song that you can dance to

27. února 2014 v 20:50 | Marja Virtanen |  Hudba, texty
Teď možná budu trochu podvádět, jelikož sem dám více, než jeden song, který mě roztancuje. Tedy, jestli se "headbangování" dá říkat tanec. Nejsem zase moc taneční typ, až skoro by se dalo říct, že tancovat neumím. I když, pokud se počítají základy společenských tanců ...

Dost o tom. Připravila jsem si jen takový malý, stručný výčet toho, co mě uvede do varu a co poslouchám, když mi není zrovna nejlépe.
Nejznámější song od Korpiklaanů. Už jen pouhý začátek nakopne k tomu, aby se člověk začal nějakým způsobem hýbat. Všude samá "Vodka!" Když mám tento song ve sluchátkách v autobuse, mám vždy co dělat, abych nezačala házet hlavou. Tedy, jakmile si cestující povšimnou nějaké osoby, která sebou se sluchátkama v uších škubne, tak to budu nejspíše já.
A kdo tento song nezná, pozná. Brzy. Určitě.Další píseň od Korpiklaanů. Sice je "Ievan Polkka" cover (možná ho znáte v mnoha jiných verzích), ale i tak plní svůj účel pořádného nakopávání. Co je ještě pozitivem "Ievan Polkky" je fakt, že je zpívána ve finštině. Teda ale je to rychlost, co se zpěvu týče:D


Ti Turisas tu budou vždycky zaujímat nějaké místo. Tato skupina je moje spása. GF shledávám nejenergičtějším z alba Turisas2013 -těch "nakopávaček" se samozřejmě najde více, obzvlášť, když se podíváme do předchozí diskografie Turisas. Například celé album Battle Metal by se mohlo použít jako soundtrack k nějakému historickému filmu, Turisas2013 už zase takové moc není, zde se sázelo na experimentování, a dle mého názoru se to těmto finským bojovníkům povedlo.
A ještě taková poznámečka: Místy mi GF přijde trochu jako inspirace od skupiny System of a Down ...:D

Powerwolf - Amen and Attack (+ další od nich)

Powerwolf se tu možná objeví ještě hodněkrát. V jedné souvislosti 30 Days Song Challenge jsem tu dávala jejich "Sanctified with Dynamite" a teď sem dávám jejich poměrně "nový" song "Amen and Attack". V podstatě ani nedokážu říct, na jakém místě jsou Powerwolf v oblíbenosti, jelikož se to dost často mění, ale je tu jeden podstatný fakt - vždy se k nim budu ráda vracet.


Trochu netypické pro ty, kteří raději holdují finskému metalu (k vám, příznivcům, samozřejmě patřím též!), avšak i Chop Suey od SOAD je pro mě nakopávačka.


Tak sem ty Finy ještě jednou dám. Heathen Throne byla první, co jsem od Ensiferum slyšela a musela jsem si okamžitě psolechnout další a další ... Miluji dlouhé songy. Hlavně když jde o finské interprety, které dlouhými skladbami rozhodně nešetří a o to více si té hudební slasti můžeme užít.

Našlo by se toho ještě mnohem více - Rammstein, Equilibrium .... Ale už vás tím nechci zatěžovat. Snad jsem vás alespoň trochu inspirovala k seznámení s nějakými těmito songy. Příjemný poslech ^^


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 22. června 2014 v 20:34 | Reagovat

S Korpiklaany máš pravdu, je to jedna z prvních skupin, která mě přivedla na folk metal :D Nejradšej mám od něch Beer Beer a Hunting song, ikdyž u tak skvělé skupiny se to těžko určuje :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama