Liebster Award

22. listopadu 2013 v 20:54 | Marja Virtanen |  Něco o mé maličkosti
Blogerkou Morticiou jsem byla nominována na Liebster Award, jenomže z důvodu "špehování" mého předchozího blogu to holt musím napsat sem - ano, je to sice velmi zmatené, ale bohužel se nedá nic dělat. Tak alespoň zde mohu být upřímnější a malinko otevřenější.Pravidla:
  • Řekni o sobě 10 věcí.
  • Odpověz na 10 otázek bloggera, kterž tě nominoval.
  • Vymysli 10 otázek pro ty, které chceš nominovat.
  • Nominuj 5 bloggerů, kteří mají míň než 200 pravidelných čtenářů.
  • Informuj ty bloggery o tom, že jsi je nominoval/a.

10 věcí:
1) V poslední době mám neskutečný zájem o středověkou historii Evropy, o fantasy (co se týče filmů a knih) a podobných věcí s tím souvisejících.
2) Dříve jsem byla pozérkou, co se týče goth subkultury - tzv. mall-goth. Myslela jsem si, že pouhé nošení červené a černé + poslouchání Evanescence a Within Temptation ze mě dělá naprosto největšího gothic příznivce. Ovšem kdyby nebylo konkrétních pravdivých blogů a článků, v této naivní bublině bych žila pořád. Pak jsem naštěstí zjistila potřebné informace a byla jsem navedena na správnou kolej.
3) Dnes by se zas dalo říct, že jsem metalistka - ale raději se neškatulkuji, i když poslouchám pouze tvrdou hudbu. Škatulkování nemám v podstatě moc v oblibě, protože to člověka omezuje a lidi si potom jen myslí své. Co se týče té tvrdé hudby, tak mám nespočet oblíbených skupin, na které nedám dopustit. Vyjmenovávání by bylo opravdu nadlouho:D
4) Jsem knihomol, i když v poslední době na čtení není moc času a to mě dost mrzí.
5) Jsem introvertní a stydlivá v neznámé společnosti a také ve společnosti, kde se moc necítím ve své kůži, naopak mí nejlepší přátelé mě znají jako extrovertního a šíleného magora s nutkáním neustále vtipkovat.
6) Mám astrální dvojče.
7) Velmi ráda hraji počítačové hry, které mě "učí" hrát přítel - je to bezva na uklidnění. V současnosti hraji Skyrim.
8) Mám velmi ráda Finsko, chtěla bych se naučit finsky a pevně doufám, že někdy budu mít možnost se tam podívat.
9) Jsem dost nemotorný člověk - nikdy mi nedávejte do rukou křehké věci, nebo byste je už nikdy nemuseli vidět v celku :D
10) Nemusím diskotéky, mainstreamovou hudbu (pop, dance, ... ) a mainstream obecně (mimochodem, co je to swag?). Dost mi to hnusí pohled na spoustu věcí.


Otázky:
1. Pokud by sis měl/a vybrat jednu cizí zemi, ve které bys musel/a strávit zbytek života, ale nemohla by to být Česká republika, ani Slovensko, jakou zemi by sis vybral/a?
Vybrala bych si Finsko. A to z několika důvodů - nádherná příroda, dobrá ekonomika státu, kvalitní zdravotnictví, nebo bezplatné vysoké školy (i když to nejsou přesné důvody, samozřejmě). Samozřejmě každá země má své pro a proti - ve Finsku je nevýhodou zima a skoro pořád je tam tma, avšak na to by si člověk po určité době zvykl. Navíc, jak už jsem zmínila výše, chtěla bych se učit finsky. Je nádherná, poslouchat ji je skoro balzám na duši (pokud vám ten dotyčný zrovna nevynadá:D ). A ještě něco? Podle mě jsou v metalové hudbě právě nejlepší Fini.


2. Moje oblíbená otázka, kterou už jsem pár lidem položila: Představ si, že by ses jednoho rána vzbudil/a v cizí posteli a nepamatoval/a si nic, co bylo mezi dneškem a tvým probuzením. Navíc bys zjistil/, že vedle tebe leží cizí osoba opačného pohlaví a oba máte na ruce zásnubní prstýnky, ale jinak nic, co by hned na první pohled prozradilo, co se stalo. Jak bys reagoval/a?
Mám to popsat v povídce? Ale ne, to raději riskovat nebudu.
Tak to vezmu alespoň nějak stručně a výstižně. Za prvé by přišel šok, za druhé otázky ("Kdy?" "Kde?" "Proč?" "Jak"? atd.), poté cupitání po místnosti, s cílem, najít nějakou stopu, mezitím by se ON probudil a já byla v háji. Pozeptala bych se ho, jestli něco konkrétního neví, a tady by byl kámen úrazu, jelikož by též nevěděl, tak bych to připsala opilosti, jenže ten daný by mě vyvedl z omylu, protože bych PRÝ žádný alkohol v sobě neměla. Zeptala bych se ho, jak to perkele (sakra) ví. Řekl by mi, že potom si už nic nepamatuje. A dál? Žili bychom spolu šťastně až do smrti! (a jelikož to znám ve verzi "probudila by ses vedle svého idola", tak to musím zakončit takto). Já vím, přeskočila jsem, ale ten zbytek si klidně můžete domyslet sami, pokud budete chtít.

3. Jmenuj lidi, které bys označil/a za své vzory.
Ólala. Tak to bude těžší. Můj přítel, moje astrální dvojče, Anette Olzon (ex-Nightwish), Sherlock Holmes, Tim Burton, Wednesday Addams, Daenerys Targaryen, Stephen King Nemi Montoya (ach ... to je jen taková komiksová postavička, ale pro mě má charakter), ... no našlo by se jich ještě hafo. Divné vzory, já vím.


4. Jaké hudební žánry a subžánry máš rád/a?
Jak už jsem výše napsala, tak u mě vede hlavně metal. U něj pak preferuji power, heavy, folk, symphonic, občas black a pagan metal. Pak je tu rock a nakonec gothic subžánry.


5. Trpíš nějakými fobiemi? Pokud ano, tak jakými?
Mám fobii z namyšlených, sobeckých a falešných lidí. Myslím, že netřeba vysvětlovat.
A že mě ještě v noci napadne nějaká hororová postava.

6. Jaká historická epocha je tvá oblíbená?
Určitě středověk, hlavně v Evropě, občas také přemýšlím, že bych to šla studovat na vysokou.


7. Jaký je tvůj názor na metal a klasickou hudbu?
Tak teď tu nejspíš budu pět samé ódy:D

Metal: Žánr, který mě znovu postavil na nohy, když mi bylo nejhůře a který si okamžitě získal moje srdce. Je tolik podžánrů a skoro u žádného nedokážu říct, že se mi vysloveně hnusí, nebo nelíbí, protože každý má něco do sebe. Poslouchám ho pořád, celý den, ráno mě nakopne, odpoledne uklidní, večer mi vyčistí hlavu od všech věcí, co se nakupily přes den. Nedokážu říct jednu konkrétní skupinu, kterou mám nejraději, protože jich je mnoho a každá ve mě svojí hudbou vyvolá něco jiného. Jeden podžánr mě dokáže uvrhnout do melancholie, při dalším mám sto chutí jít na nějaké bitevní pole a vypořádat se tam se svými nepřáteli, tak hodně mě nabijí energií. Texty mě vždy donutí se zamyslet, nejsou nesmyslné, jak někteří s oblibou říkají.
Mimochodem, říká se, že prý my, metalisté, jsme mnohem více konfliktní, než třeba hopeři. To podle mě moc pravda není - ano, jsou určité neshody vůči nějakým skupinám, nebo žánrům, ale to je všude. Metal není nějaká super výjimka, že bychom nesnášeli jeden druhého, to vůbec. Tisíc lidí, tisíc chutí, nikdo si nemůžeme přesně padnout do noty.
Co mě ještě docela irituje je fakt, že někteří říkají, že metal je jen zvracení do mikrofonu o smrti, Satanovi, brutalitě a podobných hnusných zjevech. Tak s tím raději na metalisty nechoďte, jinak vás upálí zaživa:D (ironie, samozřejmě.) To určitě není pravda. Metalové texty jsou o všem možném - já mám upřímně nejraději ty o severské mytologii, o bojovném odhodlání a o naději v životě znovu vstát a pokračovat dál. To by bylo k metalu.

Klasická hudba: Uklidňující, bouřlivá, chladná, úžasná. Tak bych popsala několika slovy klasickou hudbu. Ne nadarmo se říká, že se metal nechal klasickou hudbou inspirovat - jsou si totiž nesmírně podobní. Někdy si prostě jen tak pustím klasickou hudbu pro dobrý pocit, například Beethovena, Mozarta (oba dva mám nejraději) a přemýšlím. Nebo se mi někdy prostě podaří vypnout.
U nás na základce okamžitě panovaly kecy, jakmile nám učitelka na hudební výchovu chtěla pustit něco klasického. Prý, že je to nudné, trapné ... jenže nakonec stejně měli smůlu, za pár vteřin to tam jelo naplno a "drahým" spolužákům nezbývalo nic jiného než remcat "Já chci jít domů." Smutné je, že o klasické hudbě si tohle myslí více lidí (a hlavně někteří v mladším věku), že je to prostě nudné, neposlouchatelné. Jo a Bieber, nebo One Direction jsou jim poslouchatelní? V tom případě nemají moc páru o tom, co je pravá hudba, která ještě předčila většina očekávání a byla stvořena tehdejšími hudebními génii. Někde jsem slyšela, že kdo nemá rád klasickou hudbu, jde proti hudbě obecně. Myslím, že na tom něco málo bude.

Toť mé názory a jde se dál.


8. Co tě vedlo k založení blogu?
Kterého?:D Tak předpokládejme, že tohoto.
Tenhle blog mám proto, že na ten můj předchozí chodil jeden nežádoucí člověk, který se nebál můj blog otevřít před celou třídou v počítačové učebně a nahlas číst. A ani nedbal na to, že jsem tam občas psala docela osobní věci (ale zase ne tak osobní, abych je hned musela psát na blog), a ty články prostě nebyly takové, aby je člověk mohl číst veřejně. Upřímně jsem se styděla.
Jednou mi už prostě ruply nervy a svěřila jsem se svému astrálnímu dvojčeti. A řeklo mi jednu radu, která mohla být opravdovým řešením pro mě: "Tak si prostě založ nový blog." Popravdě, přemýšlela jsem o tom, ale byla jsem líná pro to cokoliv udělat. Hlavně jsem nechtěla opouštět ten svůj starý jen tak pro nic za nic, když už jsem mu věnovala tolik času. Jenže jsem to prostě musela udělat, jinak bych riskovala další ztrapnění a na to jsem opravdu neměla sílu. Tudíž jsem do toho šla a nelituji toho. Akorát si musím prostě dávat větší pozor.


9. Pokud bys měl/a být něčím slavný/á, co by to bylo?
Mohla bych tu vyjmenovat X věcí, díky kterým bych se stala slavnou, jenže je u nich jeden zásadní problém a to ten, že nejsou ještě vypilované tak, abych se díky nim mohla nějak proslavit. V podstatě by to mohl být zpěv (avšak musela bych hodně tvrdě trénovat), pisálkovství a kreslení. Možná bych ještě něco vymyslela, ale bohužel už mě nic nenapadá.


10. Jak se jmenuje písnička, která tě vystihuje?
Klidně bych jich tu vyjmenovala více, ale když musí být jedna, tak jedna:D
A hlavně sem dám asi tu, kterou teď poslouchám nejvíce:


Nevystihuje mě sice tak, jak se myslí v otázce, ale já se v ní našla, je taková přesně psaná pro mé tempo - je to sice pomalé, ale je z toho cítit bojovnost, naděje, a to jsem v této chvíli přesně já. Dlouho mi trvá, než nějakým způsobem "zvítězím", než si uvědomím, co se děje, ale nakonec se s tím jdu poprat.

"Bring me my broadsword and clear understanding
Bring me my cross of gold as a talisman..." (Převzato z Karaoketexty.cz)

Otázky pro ostatní:
1) Kdybys chtě/a hrát v nějakém filmu, v jakém by to bylo a proč?
2) Jaké cizí jazyky by ses chtěl/a naučit?
3) Co totálně nesnášíš?
4) Jak se stavíš k pozérství? Radikálně, nebo to bereš s klidem?
5) Kdybys měl/a změnit svět, čím bys začal/a?
6) Jaký je tvůj názor na virtuální (zamilované) vztahy, kdy jeden druhého nikdy neviděl osobně a přesto se "milují"?
7) Kdyby ti měla nějaká slavná celebrita nabídnout nějaký zážitek s ní, jaký by to byl?
8) Umíš hrát na nějaký hudební nástroj?
9) Zažil/a jsi někdy velkou depresi? Jestli ano, jak jsi s ní bojoval/a?
10) Čteš rád/a knihy, pokud je čas? Pokud ano, jaké?

Bohužel, kvůli své malé blogové aktivitě na tomto blogu znám jen velmi málo blogerů, kteří by se do tohoto mohli zapojit, navíc většina z nich už Liebster Award absolvovala, takže budu proti pravidlům a nominuji jen jednu svou oblíbenou blogerku:

Pokud budete chtít být též nominováni (4 lidi ještě potřebuji!), tak mi klidně napište do komentářů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriel Decay Gabriel Decay | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 21:35 | Reagovat

Já do toho klidně půjdu, ještě jsem to ani nedělal :D
Skladbu neznám a zní docela dobře - že by nová inspirace ? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama