Leden 2013

Manowar - Heart Of Steel

20. ledna 2013 v 22:03 | Marja Virtanen |  Hudba, texty
Píseň, která mi dodává sílu a odhodlanost. Ono v životě je spoustu věcí, za které, nebo spíše pro které je nutno bojovat a nevzdávat se - a to je většinou další obdobé mého života.

Kdybych dnešní den měla charakterizovat nějakou barvou, byla by to černošedá. Cítím se totiž velmi podivně a hrnou se na mě nátlaky z okolí, plus do toho mám ještě různorodé starosti. Příteli (který má své problémy docela podobné, jen ne na takové úrovni jako já) jsem řekla, že tohle je období, které brzy odezní, ale sama tomu moc nevěřím. Jediné, na co se teď můžu spolehnout je naděje a víra. A hudba. Samozřejmě našlo by se toho více, ale toto jsou prozatím jen mé duchovní věci, které už nehodlám opomíjet. Protože když si uvědomím závažnost mých problémů a hlavně jejich následky, upadnu do šíleného stresu a deprese, jelikož tady není křižovatka z nápisem: "Optimismus". Tady se musí myslet realisticky.

Tak jsem propadla power metalu plného odhodlání (stěžejní skupinou jsou právě Manowar), kde každé slovo je nabité energií a silou, kterou je nemožné vyjádřit jen ve svých myšlenkách. Vždy si sama sebe představím na bojovém poli plném velmi krutých válečníků (to jsou ty problémy), kteří jsou mnohem mocnější a vyzbrojenější než já, s pouhou dýkou v ruce. Ale říká se, že s dobrou obratností je zapotřebí klidně i jedna zbraň... jenže k tomu je právě potřeba ta vnitřní síla, kterou po kousíčkách den co den hledám. A ti krutí válečníci mě ubíjejí víc a víc, dokud mě neubijí k smrti.

Ale já se nenechám. Stand and fight!!

Říká se, že na každý problém se najde řešení, ale ono se to lehce řekne, ale už složitěji udělá. Když člověk daný problém řeší už pekelně dlouho, tak mu to řešení uniká mezi prsty jako zrnka písku. A potom ne a ne ho nalézt.

Když to tak vezmu, problémům (a i válečníkům) se postavím čelem, ať už to pro mě bude znamenat cokoliv. Vždyť když je nevyřeším, tak se to se mnou bude táhnout ještě velmi dlouhou dobu...
Build a fire a thousand miles away
to light my long way home
I ride a comet
My trail is long to stay
Silence is a heavy stone
I fight the world and take all they can give
There are times my heart hangs low
Born to walk against the wind
Born to hear my name
No matter where I stand I'm alone

Stand and fight!
Live by your heart
Always one more try
I'm not afraid to die
Stand and fight
Say what you feel
Born with a heart of steel

Burn the bridge behind you
Leave no retreat
There's only one way home
Those who laugh and crowd the path
and cut each other's throats
Will fall like melting snow
They'll watch us rise with fire in our eyes
They'll bow their heads
Their hearts will hang low
Then we'll laugh and they will kneel
and know this heart of steel was
Too hard to break
Too hard to hold

Stand and fight
Live by your heart
Always one more try
I'm not afraid to die
Stand and fight
Say what you feel
Born with a heart of steel!


Více pod perexem