Vyvolaný spánek

8. prosince 2012 v 10:38 | Marja Virtanen |  13. komnata
Dnešní noc byla více jak podivná a tohle jsem ještě nikdy nezažila. Určitě znáte ty případy, kdy nemůžete usnout, pořád se převalujete v posteli a ne a ne usnout. Jíst se vám už v noci nechce, číst taky ne, jediné co chcete je spát.
Přesně tohle jsem zažívala. V tu chvíli jsem záviděla rodičům, že si v klidu spí, nic je neruší, jenže jak jsem byla nemocná a pořád beru nějaké prášky, tak se to na mě podepisuje. Zkoušela jsem se uklidnit čajem, ale to také nešlo. Zkusila jsem svou oblíbenou polohu, ve které usnu vždycky, ale jakmile jsem se dostala do stavu alfa, tělo mě zradilo, nechtělo se do spánku ponořit. Říkala jsem si tu děsivou větu: "Já nemůžu usnout." A to se mi dělo poprvé.
Byla jsem zoufalá, chtěla jsem vstát, projít se po pokoji, zkusit usnout ve stoje, cokoliv, jen abych usnula. A můžu říct, že nevím, jestli jsem cítila únavu. Zezačátku možná, ale později už ne (asi po mých Xtých pokusech usnout). Najednou jsem si vzpomněla, že jsem kdysi zkoušela astrální cestování. Bylo neúspěšné, ale vždy jsem měla jistotu, že se moje tělo dostatečně uvolní a můžu v klidu spát. Dnešní noc nebyla výjimkou.

Lehla jsem si na záda, tak, abych neměla nic zkříženého a soustředila se na bod mezi obočím. Postupně jsem odbourávala tíhu, která se ve mě během pokusů nastřádala a uvolňovala se. Snažila jsem se na nic nemyslet, ale tok myšlenek stále přicházel. Snažila jsem se je odehnat a více jsem se uvolňovala, až jsem přestala cítit, že mám nějakou hmotnou schránku. Stále jsem se soustředila na bod mezi obočím. V duchu jsem si představila zvětšující se plamen svíčky, což mě dostalo do hlubšího transu a nakonec jsem přestala úplně vnímat. Vypla jsem.

Ráno jsem se vzbudila s tím, co jsem to provedla. Byla jsem svědkem hlubšího "usínání" nebo jsem zvládla základ pro astrální cestování? Nejsem si jistá, ale hlavní účel to mělo - konečně jsem mohla v klidu spát.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sorbona Morna Rocco Sorbona Morna Rocco | Web | 8. prosince 2012 v 10:49 | Reagovat

Hmm, povedala by som, že na pol ceste to vypočulo tvoje želanie a zaspala si :-) Ach nespavosť, najhorší tyran... :-x

2 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 23. prosince 2012 v 22:11 | Reagovat

[1]: To je... ale co se dalo dělat, chtěla jsem spát a tohle bylo jediné řešení :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama