Říkala jsem, že se nic nestane!

23. prosince 2012 v 22:00 | Marja Virtanen |  Něco pozitivního
Vezmu to asi takto: v pátek jsme si ve škole pouštěli film 2012 a smáli se tomu, že se nic neděje, zatímco ve filmu z toho udělali megakatastrofální frašku pro pesimistické, kteří na ten konec světa věřili. A ti optimisté si na film ukazovali prstem a říkali: "A já stejně říkám, že se nic nestane!" Taky že nestalo.


Zajímalo by mě, jak se na to tvářili novodobí proroci, kteří tak chvatně ten konec naší civilizace předpovídali a chtěla bych vidět ty obličeje těch, kteří se na to všechno připravovali už od začátku prosince. A jako by to byla šílená ironie, ti lidé, očekávajíc nějaký šílený proces, kdy země zanikne, najednou zjistili, že se stal úplný prd. Byl to prostě obyčejný předvánoční den.

Jakoby to nestačilo, někdo zas říká, že konec světa má přijít 23. , nebo dokonce 26. prosince. Už se na to popravdě dívám dost flegmaticky. Věřím tomu, že se zničíme sami, ale aby najednou přilítlo třeba cizí těleso, obklopila nás hyperkrize (ať už jakákoliv), nebo vypukla jaderná válka. vědělo by se o tom mnohem dříve, než jen v těchto konkrétních datech.

Ale přesto se událo mnoho věcí, něco skončilo, něco začalo... Za chvíli logicky skončí další rok, začne něco nového, všichni začneme s novým štítem a budeme doufat, že třeba ten příští rok bude lepší, než tento, že něco změníme k lepšímu a podobně.

U mě to byla dobrá zpráva, že jsem skončila s černými myšlenkami. Dostala jsem se z depresí a doufám, že do nich znovu nespadnu.

A když už zítra bude ten Štědrý den, tak vám přeji Šťastné a Veselé Vánoce, hodně dárků, štěstí, zdraví, lásky a pohody!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Inna Centi Inna Centi | Web | 24. prosince 2012 v 12:22 | Reagovat

Znáš blogerku Alue? Ta přebrala nějakou zprávu o konci světa, publikovala ji na blog a udělala z toho něco, co se určitě stane. Ona je sice fajn a má zajímavé články, ale chtěla bych opravdu vidět, jak se tvářila, když se nakonec nic nestalo.
Ale celkově bych se bála jiných věcí než náhlého konce světa...

PS.: Taková zombie apokalypsa by ale nebyla zas tak špatná :D
PPS.: I tobě šťastné a veselé! Hyvää Joulua! :-)

2 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 24. prosince 2012 v 16:30 | Reagovat

[1]: Ano, blogerku Alue znám, hodně ráda čtu její blog, ale také si myslím, že z toho udělala něco víc, než co mohlo být pravděpodobné.
Ano, máš pravdu, na světě jsou horší věci, nebo spíše se bojím jiných věcí...

Děkuji moc! Zombíkům zdar! xD

3 Mandy Mandy | Web | 30. prosince 2012 v 20:53 | Reagovat

Jo, přesně. U nás ve škole se v pátek taky pouštěl nějaký dokument o starých Mayech a nevím o čem ještě. Kroutila jsem nad tím hlavou a ještě jsme čekali, jestli něco přijde a nepřišlo. Taky bych chtěla vidět jak se na to ti, co na to věřili, tvářili a kolik lidí utratilo 20. prosince všechny peníze. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama